Telefon : 0 346 219 1224
Belgegeçer : 0 346 219 1037
 Çanakkale Deniz Savaşları Konferansı Düzenlendi

Başlama Tarihi : 16.03.2017 - Bitiş Tarihi : 31.03.2017

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından “18 Mart Çanakkale Deniz Savaşları” konulu konferans düzenlendi.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ünal Kılıç, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Taner Çifçi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erkan Yeşiltaş, Dekanlar, Yüksekokul ve Meslek Yüksek Okulu Müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ünal Kılıç Çanakkale Savaşı’nın Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi Bedir Savaşı’na benzediğini kaydederek, “Çanakkale şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum,” dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Koçak, Çanakkale Deniz Savaşı’nın sömürgeci ülkelerin savaşı olduğunu belirterek, Doğu ülkeleri kendi aralarındaki sömürge savaşlarının içerisine Osmanlı Devletini de çekmek istediklerini belirtti.

Çanakkale Deniz Savaşı’nda kullanılan yöntemler ve sistemler hakkında da katılımcılara bilgi veren Prof. Dr. Koçak, savaş subaylarının teknik ve taktikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Programın sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aksu, Prof. Dr. Koçak’a teşekkür belgesi verdi.